Bezdušové mlieko PEATY'S Tubeless Sealant 120ml

Akcia Predajňa
Neohodnotené
Značka: Peaty`s
€9,99 –30 %
Bezdušové mlieko PEATY'S Tubeless Sealant 120ml
€9,99 –30 % €6,99
Na predajni (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
19.7.2024
Možnosti doručenia
Bezdušový tmel Peaty, ktorý používa svetový zjazdový MTB tím č. 1, Santa Cruz Syndicate, je zdravotne nezávadná zmes bez obsahu amoniaku na báze latexu.

Detailné informácie

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
nad 80€
24h
Výmena tovaru
do 30 dní

Podrobný popis

Bezdušové mlieko PEATY'S TUBELESS SEALANT 120 ML

Bezdušový tmel Peaty, ktorý používa svetový zjazdový MTB tím č. 1, Santa Cruz Syndicate, je zdravotne nezávadná zmes bez obsahu amoniaku na báze latexu. Náš tmel vydrží v pneumatike v miernom podnebí až 6 mesiacov*, v pneumatike sa nehromadí a ľahko sa vymýva vodou. 

Naše ľahké zloženie rýchlo a efektívne tesní, zatiaľ čo naše biologicky odbúrateľné trblietavé doštičky sa postarajú o diery a trhliny až do 6 mm. pridané inhibítory korózie zabraňujú degradácii pneumatík a ráfikov.

Špecidfikácie:

 • Kompatibilné s C02
 • Utesňuje otvory do 6 mm
 • Prevádzkové tlaky: 15 až 120 psi
 • Prevádzková teplota: -20°C až +50°C
 • Utesňuje porézne pneumatiky a medzery medzi pätkou/ráfikom

Dopekla nie! Nie sú tu žiadne mikroplasty ani mikrovlákna... Doštičky v našom tmelu sú BioGlitter vyrobené zo špeciálnej formy celulózy z tvrdého dreva, predovšetkým z eukalyptu pochádzajúceho zo zodpovedne spravovaných a certifikovaných plantáží fungujúcich podľa noriem PEFC™ www.pefc.org . Fungujú ako krvné doštičky vo vašej krvi, ktoré sa hromadia za dierami, aby pomohli nášmu rýchlo pôsobiacemu tmelu vytvoriť ešte silnejšiu väzbu s gumou vo vašej pneumatike.

Návod na montáž:

 1. Pred každým použitím obal dôkladne pretrepte, aby sa zabezpečilo rovnomerné rozloženie krvných doštičiek.

 2. Opláchnite všetky nečistoty, olej a iné tesniace hmoty z pneumatiky a úplne vysušte. Podrobnejšie informácie nájdete v nižšie uvedenej časti FAQ.

 3. Umiestnite obe strany pneumatiky na ráfik a nafúknite najprv bez tesniaceho prostriedku, pomocou pumpy, hustilky alebo kompresora, aby sa pätka pneumatiky úplne dostala na ráfik. Ak používate pásovú pumpu, dobrým tipom je pred nahustením odstrániť jadro ventilu, pretože tak umožníte väčšiemu objemu vzduchu do pneumatiky a tým jej uľahčíte usadenie.

 4. Úplne vypustite pneumatiku, pričom dbajte na to, aby pätka pneumatiky úplne sedela na ráfiku.

 5. vyberte jadro ventilu z ventilu a uložte ho na bezpečné miesto (čoskoro ho budete musieť vložiť späť!)

 6. s ventilom v polohe tri hodiny zatlačte vrecko priamo na ventil (120 ml Trail Pouch) alebo použite dodanú flexibilnú vstrekovaciu rúrku ( 500 ml alebo 1 l dielenská fľaša) na vstreknutie požadovaného množstva tesniacej hmoty priamo cez bezjadrové ventil.

 7. Znovu vložte jadro ventilu a nahustite pneumatiku na požadovaný tlak.

 8. Prebytočný tmel, ktorý sa mohol dostať na vonkajšiu stranu pneumatiky alebo ráfika, umyte vodou.

 9. CHOĎTE JAZDIŤ! Tým sa rozptýli tesniaci prostriedok okolo vnútornej strany pneumatiky a ráfika a utesní všetky malé medzery.

NAJLEPŠIE TIPY NA TESNENIE PEATY

Pred prvým nastavením bezdušových pneumatík sa uistite, že ste vnútro svojich pneumatík dôkladne očistili od nečistôt, oleja a iných tmelov. Nové pneumatiky sú často zvnútra potiahnuté zvyškami chemikálií z výrobného procesu (konkrétne separátormi), ktoré môžu reagovať s bezdušovým tmelom a spôsobiť jeho predčasné stuhnutie.

Po vyčistení nechajte pneumatiku úplne vyschnúť a pred aplikáciou tmelu ju utrite izopropylalkoholom alebo našim čističom kotúčových bŕzd .

Bezdušové pneumatiky sa spoliehajú na tenkú podšívku z butylovej gumy na vnútornej strane pneumatiky, ktorá drží vzduch (a tesniaci prostriedok). Niektoré nové pneumatiky (najmä veľmi tenké/ľahké pneumatiky) môžu mať drobné nedokonalosti v tomto obložení, čo spôsobuje, že pneumatika je mierne porézna, takže je normálne, že nové pneumatiky po prvej inštalácii mierne vypustia.

Porézne pneumatiky môžu tiež absorbovať určité množstvo tmelu počas prvých niekoľkých hodín jazdy, aby pomohli utesniť tieto malé otvory. V závažných prípadoch môžete dokonca vidieť tieto malé bodky bielej tekutiny vytekajúce z bočnice vašej pneumatiky. Je to celkom normálne a malo by sa to utesniť do 24 hodín, ale ak vaša pneumatika neustále vyteká z bočných stien, obráťte sa na výrobcu pneumatiky, pretože môže byť väčšia chyba v konštrukcii pneumatiky.

Najlepšie je skontrolovať hladinu tmelu po dvoch týždňoch aplikácie a v prípade potreby doplniť stratenú tekutinu.

Dodatočné parametre

Kategória: Bezdušové mlieko
Záruka: 2 roky
Objem: 120ml
Výrobca: Peaty`s

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz