Servis bicyklov a elektrobicyklov Bratislava

Servis bicyklov a elektrobicyklov Bratislava

Rozhodol si sa dopriať svojmu bicyklu alebo elektrobicyklu servis?

Na tejto adrese si správne! U nás v Bajky.sk sa servisu bicyklov a elektrobicyklov venujeme už roky, našou referenciou sú spokojní zákazníci po celej Bratislave. Počas týchto rokov sme sa už stretli snáď so všetkým. Nemusíš sa teda báť nám tvoj bicykel priniesť, nech je v akómkoľvek stave. :) V servisnej ponuke máme všetko na čo si len spomenieš. Sme certifikované servisné stredisko Rockshox, Bosch, DVO.

Servisné služby máme rozdelené do dvoch hlavných skupín: servisné balíčky a samostatné servisné úkony. Samostatné servisné úkony máme ďalej ešte rozdelené kvôli prehľadnosti podľa servisovanej častí bicykla.

rockshox-center bosch-center dvo-center

Ako sa objednať na servis?

1. Vyber si z dole uvedených servisných balíčkov alebo úkonov
2. Scrollni dole na obejdnávací formulár
3. Vyplň kontaktné údaje
4. Do políčka "vybraný servis" napíš ktorý balíček alebo úkon si si vybral (môžeš aj viac, prípadne len popíš problém aký máš)
5. Zvoľ si preferovaný deň v ktorý by si chcel bicykel k nám doniesť
6. Formulár odošli (odoslanie formuláru nie je záväzné) a my sa ti ozveme kedy sa môžeš u nás zastaviť.

Alebo jednoducho zavolaj na číslo 0908 530 505 a všetko dohodneme telefonicky.

Servisné balíčky

Malý servis

 • Kontrola bŕzd a pohonu
 • Kompletné nastavenie bŕzd a radenia
 • V prípade potreby výmena komponentov
 • Umytie a namazanie reťaze
 • Jednotlivé komponenty nie sú v cene servisu

39€

Stredný servis

 • Umytie bicykla
 • Rozobratie a vyčistenie hlavového zloženia
 • Rozobratie a vyčistenie stredového zloženia
 • Centrovanie kolies
 • Odvzdušnenie bŕzd
 • Kompletné nastavenie pohonu
 • V prípade potreby výmena komponentov
 • Jednotlivé komponenty nie sú v cene servisu

79€

Veľký servis

 • Umytie bicykla
 • Rozobratie a vyčistenie hlavového zloženia
 • Rozobratie a vyčistenie stredového zloženia
 • Rozobratie a kontrola ložísk zadnej stavby
 • Centrovanie kolies
 • Odvzdušnenie bŕzd
 • Kompletné nastavenie pohonu
 • V prípade potreby výmena komponentov
 • Jednotlivé komponenty nie sú v cene servisu

109€

Samostatné servisné úkony

Vidlica a tlmič

Prehadzovačka a prešmykáč

Reťaz

Pedále

Rám a stredové zloženie

Hlavové zloženie

Riadítka

Brzdy Kotúčové

Brzdy ráfikové

Náboj predného a zadného kolesa

Vypletanie a centrovanie kolies

Tachometer, nosič, stojan a košík

Plášte, duše a galusky

Sedlo/Sedlovka

Čistenie a umývanie

Sadzba za 1 hodinu práce mechanika

V prípade opráv neuvedených v cenníku sa vychádza zo sadzby:

35€/hod

V prípade technicky časovo náročných opráv (zhrdzavené stred. zloženie, strhnuté šróby)

35€/hod

Často kladené otázky:

Prečo je pravidelný servis bicykla dôležitý?

Každý bicykel potrebuje pravidelný servis. Keďže bicykel nie je nezničiteľný a podlieha opotrebeniu, treba ho priamo úmerne k zaťaženiu servisovať. Základné servisné úkony ako namazanie reťaze, nafúkanie kolies a prečistenie skĺznic vidlice a tlmiča by mal zvládnuť každý. Tento úkon je potrebné praktizovať ideálne po každej jazde. Takýmto prístupom si vieme násobne predĺžiť životnosť bicykla. 

Ako často priniesť bicykel na servis?

Všetko závisí od toho ako veľa jazdíš, a v akých podmienkach. Ak jazdíš iba raz za čas a na suchu, tak tvoj bicykel bude pravdepodobne ešte stále ako nový. V takomto prípade je servis bicykla potrebný aspoň raz ročne, ideálne v priebehu zimy, aby ťa potom v sezóne niečo neprekvapilo. V prípade veľkého nájazdu aj v horšom počasí, je potrebné servis navštíviť viac krát ročne, ideálne raz za tri mesiace alebo podľa potreby. V obidvoch prípadoch je potrebné svoj bicykel z času na čas aj kontrolovať (vôľu v ložiskách alebo v ráme), následne v prípade nájdenia porúch ihneď navštíviť servis. 

Ako dlho bude servis bicykla trvať?

Dĺžka servisu záleží najmä od zložitosti úkonu, najjednoduchšie úkony robíme na počkanie, no v prípade zložitejších opráv môže servis trvať pár dní. Jedným faktorom je dostupnosť náhradných dielov, niektoré špecifické komponenty skladom nemáme, vtedy sa môže servis predĺžiť a bicykel si u nás nejaký čas oddýchne. Ďalším faktorom je aktuálna vyťaženosť, v prípade jarnej špičky sa treba pripraviť na dlhšie čakanie, no vždy sa snažíme bicykel spraviť do 24 hodín.

Robíte aj servis elektrobicyklov?

Áno. Väčšina elektrobicyklov z našej ponuky je osadená motormi značky BOSCH, stali sme sa preto expertmi BOSCH eBike. Čo to vlastne znamená? Expertom BOSCH eBike sme sa stali po rozsiahlom školení a vďaka tomu máme od značky BOSCH nepretržitú podporu, a to je výhoda hlavne pre teba, pretože s nákupom elektrobicykla u nás dostaneš aj odborný servis.

Máme profesionálny diagnostický nástroj od spoločnosti BOSCH s ktorým môžeme diagnostikovať tvoj elektrobicykel, prípadne mu aktualizovať software, a vďaka tomu bude tvoj elektrobicykel bude stále aktuálny. Prvú kontrolu nového elektrobicykla odporúčame približne po mesiaci používania alebo 300 kilometrovom nájazde. My ho podrobíme komplexnej servisnej kontrole a v prípade porúch ho dáme dokopy. 

Môžem si k servisu priniesť svoje vlastné komponenty?

Áno. V prípade, že máš náhradný diel potrebný na servis tvojho bicykla určite ho prines a my ti ho s radosťou vymeníme, bez zaúčtovania náhradného dielu.

Kde náš servis nájdeš?

Náš servis nájdeš na tej istej adrese ako aj predajňu. Adresa je Kadnárová 4, Bratislava. Nájdeš nás tu od pondelka do piatka v čase od 10:00 do 18:30, a od 12:00 do 13:00 máme obednú prestávku.

Môžem prísť aj bez objednávky?

Samozrejme, objednávka nie je nutná, no môže sa stať, že v čase tvojho príchodu bude servis plný a tak si budeš musieť dlhšie počkať. Najlepšie bude keď si vyťaženosť servisa overíš na telefónnom čísle: 0908 530 505.

Zoservisujete mi bicykel aj keď som ho nezakúpil u vás?

Áno, v našom servise ti vpohode zoservisujeme bicykel aj keď si ho nekúpil u nás, mali sme už na servis fakt všeličo, od podomácky vyrobených cyklobabiet, až po favority.

Pri kúpe bicykla dostanem servis zdarma?

Nový bicykel treba po zabehnutí poriadne skontrolovať, a v prípade potreby doštelovať a preto v cene bicykla poskytujeme zadarmo garančnú prehliadku, ktorú odporúčame po prvých 100-200 kilometroch.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz