Elektrobicykle Mondraker

Elektrobicykle sú top revolúciou v mobilite posledného desaťročia. Bicykle s elektrickým pohonom, ktoré podporujú vašu silu pri šliapaní s výkonom profesionálneho cyklistu. Jediná krajšia vec je snáď už len lietanie.

#SHOWMORE#

V súčasnosti sú elektrifikované takmer všetky typy bicyklov, pričom obzvlášť obľúbené sú horské, gravel a cestné elektrobicykle, ako aj turistické elektrobicykle, ktoré sú vhodné ako mestské univerzálne bicykle na dochádzanie do práce alebo aj na veľké cyklistické výlety. Je pravdepodobné, že tvoj obľúbený výrobca už elektrobicykle ponúka. Mondraker, GT Bicycles, Amulet - tieto a mnohé ďalšie značky rozvíjajú trh s e-bikmi. Čo však v tomto prípade elektrobicykel vlastne znamená? Elektrobicykel je to bicykel vybavený elektrickým motorom s maximálnym výkonom 250 W (pri trvalom pohybe), poskytujúcim asistenciu iba pri šliapaní na pedále a s maximálnou rýchlosťou asistencie do 25 km/h.

Kúpa elektrobicykla online

Elektrobicykel si môžeš objednať online rovnako ako akýkoľvek iný bicykel. Jeho uvedenie do prevádzky nie je o nič zložitejšie ako v prípade klasického bicykla, aj keď krabica je o niečo ťažšia. Predtým by si si však, samozrejme, mal ujasniť, čo chceš a potrebuješ. Hľadáš horský elektrobicykel, alebo endurový elektrobicykel s obrovským zdvihom ako alternatívu oproti bikeparku, alebo ľahký pretekársky elektrobicykel, alebo dáš prednosť turistickému elektrobicyklu ako univerzálnemu bicyklu na každodenné použitie a dovolenku?

Celoodpružený elektrobicykel

Pomoc pri šliapaní do pedálov elektrobicykla v kombinácii s podvozkom horského bicykla a terénnymi pneumatikami robí z e-MTB zábavný zlepšovák. Ak chceš nájsť ten správny elektrobicykel pre teba, mal by si zvážiť niektoré aspekty, ktoré už možno poznáš z MTB. Napríklad: účel, odpruženie, komponenty, veľkosť a geometriu. A nakoniec je tu ešte aj otázka pohonu a batérie: chceš maximálny výkon a veľký dojazd alebo ti stačí menšia podpora a na základe toho by si chcel ľahký horský elektrobicykel?

"Ľahký" elektrobicykel

Čím väčší je výkon a kapacita batérie, tým vyššia je zvyčajne hmotnosť elektrobicykla. Nie každý však potrebuje maximálny výkon motora. Preto sú v súčasnosti na vzostupe ľahšie elektrobicykle, ktoré majú motory s nižším krútiacim momentom, ktoré potrebujú menej elektrickej energie, a preto si vystačia s menšími a ľahšími batériami. Modely elektrobicyklov Neat od spoločnosti Mondaker sú výrazným príkladom tohto trendu. Pozitívny efekt nižšej hmotnosti a mierneho výkonu ma za účinok, že štýl jazdy sa viac podobá klasickému bicyklu a ovládanie je hravejšie, či už jazdíš na single tracku alebo ťaháš elektrobicykel hore-dole schodmi do pivnice. Niektorí výrobcovia ponúkajú takzvané "predlžovače dojazdu", často v tvare fľaše na pitie. Ide o kompaktné prídavné batérie pre ľahký elektrobicykel, ktoré môžeš jednoducho zobrať so sebou v prípade dlhších jázd.

Cestný elektrobicykel

Si na kopcoch silnejší ako tvoj kamarát? Je to dôvod, prečo ťa tvoj kamarát necháva visieť na rovine? Cestné elektrobicykle a gravel elektrobicykle ťa podporia presne vtedy, keď to potrebuješ! Jednoducho a ľahko prispôsob funkciu e-asistencie svojho elektrobicykla príslušnej situácii. Takto si môžeš užívať jazdu na bicykli spolu so svojimi spolujazdcami. Navyše nebudeš musieť robiť kompromisy, pokiaľ ide o štýl na Bajky.sk nájdeš moderné cestné elektrobicykle s optimalizovanou hmotnosťou, ktoré elegantne integrujú motory a batérie priamo do rámu.

Turistický elektrobicykel

Prečo sú turistické elektrobicykle také všestranné a praktické? Motorová asistencia ti poskytuje dojazd a uľahčuje výlety, pričom si môžeš vybrať úroveň podpory, ktorú dostaneš. Výbava, ako sú blatníky a osvetlenie, zaručuje, že si pripravený aj na zlé počasie a tmu v každodennom živote. Pomocou nosiča na batožinu alebo košíka môžeš ľahko prepravovať batožinu na výlety, nákupy alebo dôležité veci do práce. V našej ponuke vysokokvalitných elektrobicyklov od značiek Mondraker a Amulet si každý nájde niečo pre seba.

Najpopulárnejší konštrukčný princíp elektrobicykla

Dominantným konštrukčným princípom elektrobicyklov je stredový motor. Najmä pri pretekárskych strojoch boduje najmä vyváženým rozložením hmotnosti, jednoduchou výmenou kolies, konvenčnými prevodmi a dobrým pomerom odpruženej a neodpruženej hmotnosti. Alternatívou je motor v náboji zadného kolesa, ktorý poskytuje svižné reakcie a nízke opotrebovanie. Automobilový dodávateľ Bosch je v Európe lídrom na trhu pohonov pre elektrobicykle, ale špecialista na bicykle Shimano a mnohí ďalší hráči vyvíjajú veľký tlak na preteky v inováciách v tomto elektro segmente.

Ak je výkon pohonu elektrobicykla obmedzený zákonom, ako sa líšia rôzne špecifikácie pohonu?

Je to spôsobené najmä tromi faktormi:

Krútiaci moment: Fyzikálne je krútiaci moment "sila krát rameno páky". V každodennom živote ho vnímame predovšetkým ako ťažnú silu alebo silný rozbehový ťah. Obzvlášť výkonné hnacie ústrojenstvo elektrobicykla dosahuje krútiaci moment 85 až niečo vyše 100 newtonmetrov (Nm), ale vyžaduje si aj veľa energie, ak sa tento výkon často vyvoláva.

Kapacita batérie: Kapacita batérie je podobná kapacite nádrže automobilu. Čím je väčšia, tým väčší je maximálny možný dojazd, ale tým vyššia je aj hmotnosť a cena jednotky na uskladnenie energie. Elektrobicykle s jednou batériou sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí 500 až 750 watt-hodín (Wh), zatiaľ čo elektrobicykle s dvoma batériami môžu kľudne prekonať hranicu 1 000 Wh. Osobitným prípadom sú "ľahké" elektrobicykle. Podobne ako v prípade automobilu, skutočný dojazd elektrobicykla do veľkej miery závisí od spôsobu jazdy, topografie, teploty, vetra a tiež od aktuálneho stavu bicykla.

Asistencia pri šliapaní: Môžeš si vybrať, aký výkon ti má motor v rámci zákonných limitov poskytnúť. Výrobcovia zvyčajne ponúkajú rôzne úrovne podpory, ako napríklad Eco, Normal alebo Turbo, ale aj dynamické režimy, ako napríklad režim "E-MTB" od spoločnosti Bosch, ktorý upravuje asistenciu elektrobicykla pri šliapaní na základe tvojho vstupu a jazdnej situácie. V maximálnej úrovni podpory elektrobicykle pridávajú k tvojmu výkonu až 400 percent.

 

22 položiek celkom

Sme experti na BOSCH eBike

Väčšina elektrobicyklov z našej ponuky je osadená motormi značky BOSCH, stali sme sa preto expertmi BOSCH eBike. Čo to vlastne znamená? 

Expertom BOSCH eBike sme sa stali po rozsiahlom školení a vďaka tomu máme od značky BOSCH nepretržitú podporu, a to je výhoda hlavne pre teba, pretože s nákupom elektrobicykla u nás dostaneš aj odborný servis. 

Máme profesionálny diagnostický nástroj od spoločnosti BOSCH s ktorým môžeme diagnostikovať tvoj elektrobicykel, prípadne mu aktualizovať software, a vďaka tomu bude tvoj elektrobicykel bude stále aktuálny.

Prvú kontrolu nového elektrobicykla odporúčame približne po mesiaci používania alebo 300 kilometrovom nájazde. My ho podrobíme komplexnej servisnej kontrole a v prípade porúch ho dáme dokopy. 

 

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
nad 80€
24h
Výmena tovaru
do 30 dní
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz